Prof. Veronika Vitaitė: muzikų bendruomenė sirgo už Luką Geniušą, taip kaip visa Lietuva serga už krepšinį prie TV ekranų

Rugsėjo 29 d. Valdovų rūmuose buvo iškilmingai atidarytas III-asis tarptautinis M. K. Čiurlionio  muzikos festivalis. Festivalį atidarę pianistas Lukas Geniušas ir smuikininkas Aylen Pritchin pilnoje publikos salėje sulaukė audringų ovacijų, ne kartą grįžo į sceną bisui, o vienas svarbiausių renginio akcentų – sveikinimai L. Geniušui su įstabiu pasirodymu ir laimėjimu P. Tchaikovsky konkurse. Tai buvo jo pirmas pasirodymas Vilniuje po konkurso.

Pristatant festivalį ir koncerto programą sveikinimai L. Geniušui, P. Tchaikovsky sidabro medalininkui, skambėjo iš festivalio globėjo Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus lūpų, festivalio meno vadovės prof. Veronikos Vitaitės. „Lietuva gali pelnytai didžiuotis, jog jau turime pirmąjį lietuvį, užlipusį ant vieno prestižiškiausių pasaulyje konkursų apdovanojimų pakylos. Mums tai didelė garbė. Esu tikra, kad visa mūsų šalies pianistų ir kitų muzikų bendruomenė Luko pasirodymus internetu stebėjo ir sirgo už jį taip, kaip visa Lietuva serga už krepšinį prie TV ekranų, kai mūsų komanda žaidžia Europos, pasaulio čempionatuose ar olimpiadoje,“ – sveikinimo kalboje L. Geniušo pasiekimu džiaugėsi prof. V. Vitaitė.

Lukas GENIUŠAS

Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pateisino savo vardą pristatydamas aukščiausio meistriškumo menininkus. Pradžioje skambėjo L. Geniušo atliekama solo programa. Pianistas atlikdamas L. van Beethoven bei F. Chopin kūrinius kilstelėjo klausytojus į neišmatuojamas aukštumas. Publikai nerimstant po pirmosios solinės koncerto dalies ir vis kviečiant atlikėją dar, ir dar kartą į sceną, L. Geniušas papildomai pagrojo jau ne pirmą kartą jo repertuare skambančias, meistriškai nežemišku garsu atliekamas, L. Desiatnikov miniatiūras.

Antrojoje koncerto dalyje pasitelkęs jau patikrintą scenos partnerį smuikininką Aylen Pritchin, Lukas Geniušas atliko kamerinę programą. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuojantis duetas Lietuvos publikai pateikė P. Tchaikovsky kūrinio „Souvenir d’un lieu cher“ op.42 bei I. Stravinsky kūrinio „Divertimento“ interpretaciją. M. K. Čiurlionio preliudai taip pat skambėjo netradiciškai – originaliai parašyti fortepijonui specialiai festivaliui buvo aranžuoti smuiko ir fortepijono ansambliui.

Koncerto pabaigoje atlikėjai pateikė staigmeną – atliko kūrinį fortepijonui keturioms rankoms. A. Pritchin Luko buvo pakviestas atlikti pirmąją fortepijoninio ansamblio partiją.

Festivalis truks iki spalio 29 d. ir nestokos įvairaus žanro renginių, tad kviečiame lankytis!

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s