Lėktuvus pilotuojantis pianistas iš Lenkijos pasirodė tarptautiniame M. K. Čiurlionio muzikos festivalyje

Spalio 4 d., Valdovų rūmuose įvyko antrasis tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio koncertas. Tai labdaringas Šv. Kazimiero ordino inicijuotas koncertas, kuriame pasirodė berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ bei Lietuvos pianistų dinastija – prof. Veronika Vitaitė, prof. Aleksandra Žvirblytė ir Paulius Andersson. Koncertas atskleidė, kad muzika ir gerumas visada greta, todėl šalia iškilmingos programos puikiai derėjo kilni šio renginio misija, surinktas lėšas skirti socialiai remtinoms šeimos ir globos namų auklėtiniams. 

V. Vitaitė ir A. Žvirblytė

Šv. Kazimiero ordino Lietuvoje magistras Henrikas Armoška-Eismontas pristatydamas renginį teigė, kad Šv. Kazimiero narius vienija ne hobis, bet rimta socialinė, kultūrinė veikla, kurią puikiai atspindi ir ordino vėliavoje įrašytas tekstas – Vivere Bonum Faciendo. Tai patvirtindamas iškilmingos kalbos metu Šv. Kazimiero ordinu apdovanojo dailėtyrininką Vytenį Rimkų, o tokiu pačiu ordinu anksčiau apdovanotas prof. Saulius Sondeckis taip pat buvo pristatytas gausiai susirinkusiai publikai.

Temperamentingasis Paulius Andersson, jauniausias pianistų dinastijos atstovas, pirmasis žengęs į sceną atliko ne tik vieno savo mėgiamiausių kompozitorių S. Rachmaninovo kūrinius, bet ir paties M. K. Čiurlionio variacijas „Sefa Essec“ tema. P. Andersson žavėjo klausytojus savo didžiule ekspresija nuspalvintu kūrinių atlikimu, tačiau kartu stebino ir vietomis visiškai kontrastingu, subtiliu, tarsi perregimu fortepijono garsu. Po Pauliaus pasirodymo, jo močiutė ir mama – dvi profesorės V. Vitaitė ir A. Žvirblytė  prie vieno fortepijono keturiomis rankomis atliko du S. Rachmaninovo kūrinius. Viename jų „Gloria“ skambantis varpų gausmas karališko taurumo pripildė visus Valdovų rūmus. Simboliškai po pasirodymo pianistės buvo pasveikintos paties Šv. Kazimiero ordino magistro įteikiant baltąsias lelijas. Būtent su lelijų žiedais paveiksluose yra vaizduojamas ir vienintelis Lietuvos šventasis karalaitis Kazimieras.

Po koncerto sutiktas prof. S. Sondeckis negailėjo gražių žodžių festivalio meno vadovei prof. Veronikai Vitaitei ir festivalio direktorei prof. Aleksandrai Žvirblytei. „Džiaugiuosi galėdamas dalyvauti tokio aukšto meninio lygio festivalio koncertuose. Labai nustebino berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ toks profesionalus atlikimas, puikiai vykdant visus choro meno vadovo ir dirigento Remigijaus Adomaičio interpretacinius užmanymus“, – koncertu džiaugėsi prof. S. Sondeckis.

Patvirtindama prof. S. Sondeckio žodžius apie festivalio meninį lygį, organizatorė VšĮ „Klasika LT“ spalio 6 d. Taikomosios dailės muziejuje pristatė aukščiausio meistriškumo pianistų dinastiją iš Lenkijos – Jaroslaw Drzewiecki, Stanislaw ir Jekaterina Drzewiecki. Pianistai-solistai, laimėję visą eilę tarptautinių konkursų, koncertuojantys prestižinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Carnegie Hall,  The Grieg Hall Bergen, Estonia Hall Tallinn, Schőnbrunn Palace Vienna, Palacio de Bellas Artes Mexico City, Queen Elizabeth Hall – Vancouver, Winspear Centre – Edmonton ir kt.

Įdomiausia, kad prieš keletą metų mirusios garsios rusų pianistės Tatjanos Šebanovos ir Jaroslaw Drzewiecki sūnus Stanislaw yra ne tik garsus pianistas, muzikos pedagogas, bet ir pilotas, turintis lėktuvų simuliatorių kūrimo verslą. Lėktuvai – S. Drzewiecki svajonė nuo pat vaikystės. Retam pavyksta suderinti muziką ir aviaciją.

Koncerto programoje skambėjo F. Chopin, R. Statkowski, R. Schumann, F. Schubert, C. Debussy, J. Brahms ir kt. autorių kūriniai, atliekami dviem ir keturiomis rankomis.

Festivalis truks iki spalio 29 d., tad maloniai kviečiame apsilankyti ir kituose renginiuose!

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s