Andrius Žlabys

AZpublicityGimė 1977 04 09 Vilniuje. 1983-1984 mokėsi Vilniaus S. Nėries vidurinėjemokykloje, 1982-1994 Vilniaus M. K. Čiurlionio menų mokykloje, mokytojos Laimutės Jakniūnienės klasėje. Šiuo laikotarpiu tapo kelių konkursų nugalėtoju:

1989 laureatas. B.Dvariono pianistų tarptautinis konkursas;
1990 I premijos laureatas. Tarptautinis konkursas Čekijoje “Virtuosi per Musica di Piano forte“.
1991 absoliutus I v. laimėtojas, premija – pianinas “PETROFF”. Tarptautinis konkursas Čekijoje “Virtuosi per Musica di Piano forte“.
1992 laureatas, apdovanotas už geriausią pianizmą. Kamerinių ansamblių konkursas, skirtas J.Fledžinsko atminimui.
1992 diplomantas. Tarptautinis konkursas Etlingene, Vokietija.
1992 Lietuvos kultūros fondo stipendiatas bei „Naujųjų vardų” tarptautinės programos dalyvis.
1993 I premijos laureatas.S.Vainiūno jaunųjų pianistų konkursas Vilniuje (apdovanotas kvietimu į pianistų meistriškumo kursus Ciūriche, 1993 m.).
1994 II v. laimėtojas. Respublikinis kamerinių ansamblių P.Juodišiui atminti konkursas.

1994-1995 studijavo Interlocheno Menų Centre, Michigan (JAV). Dėstytojai –  Victoria Mushkatkol (fortepijonas) ir Joseph DeFazio (kompozicija). 1994-1995 metais buvo dviejų  Interlocheno konkursų laureatas ir kaip jų nugalėtojas atliko Bethoveno trečią ir ketvirtą koncertus su Interlocheno menų centro orkestru. 1995-2000 mokėsi Curtis (JAV, Filadelfijoje) muzikos institute, studijavo Seymour Lipkin kasėje. 2000 dalyvavo André Laplante ir Sergei Babayan kursuose Orford Music Centre , Quebece, Canadoje. 2000-2005 studijavo Klivlendo (JAV) muzikos institute, dėstytojas Sergei Babayan, gavo pianisto menininko diplomą.

Dalyvavo atvirose pamokose su C. Frank, L. Fleisheriu, G. Graffmanu, A. Schiffu, M. Perahia ir kt. įžymiais atlikėjais ir pedagogais. 1998 dalyvavo “Music Academy of the West“ Santa Barbaroje (JAV) vasaros festivalyje – dėstytojas Jerome Lowenthal. Tapo konkurso nugalėtoju ir su festivalio orkestru atliko C. Francko simfonines variacijas. Vėliau šio koncerto įrašas buvo transliuotas per Amerikos Nacionalinį radiją.

1998 atliko Brahmso ir Beethoveno kamerines sonatas su žymia smuikininke Hilary Hahn. Tarp 17 koncertų šiose Amerikos-Europos gastrolėse buvo koncertas – tiesioginė transliacija per Amerikos Nacionalinį radiją ir Londono Wigmor salės debiutas.

1996-2000 – festivalio “Sugrįžimai Lietuvoje” dalyvis. Sugrojo keletą rečitalių, iš kurių įsimintinas 1996 pirmą kartą Lietuvoje atliktas J. S. Bacho”Gerai temperuoto klavyro” I tomas (24 preliudai ir fugos). Vilniaus rotušėje atliko J. S. Bacho “Pranzūziškąją siuitą”,  L. van.Beethoveno „Mėnesienos sonatą”, J. Brahmso 6 pjeses bei F. Liszto Sonatą h-moll.

Dalyvavo festivaliuose – Baltijos šalių jaunųjų muzikų Kaune, Vokietijoje (Kronberg Academy), Austrijoje (Lockenhaus Music Festival), JAV (New Hampshire Music Festival), Šveicarijoje (Bazelyje).

Koncertavo Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Švedijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, JAV valstijose. Surengė rečitalius Interlochene, Pietų Karolinoje (jubiliejinis koncertas G. Gouldo atminimui), Filadelfijoje.

Andrius Žlabys debiutavo “Carnegie Hall” salėje su Niujorko jaunimo simfoniniu orkestru (dirigentas M. Santora). Jis yra skambinęs su M. K. Čiurlionio menų gimnazijos, Lietuvos kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestrais, Valstybiniu Vilniaus kvartetu, Curtis instituto, Vakarų muzikos akademijos orkestrais, su Gidon Kremer ir Yuri Bashmet.

Su Gidon Kremer ir “Kremerata Baltica“ kameriniu orkestru dalyvavo festivaliuose Europoje ir koncertinėse kelionėse Europoje ir Japonijoje, į kurių programą įtrauktas J. Haydno Koncertas smuikui, fortepijonui ir orkestrui; 2002 koncertavo JAV “Carnegie Hall” salėje.

Lietuvos, Vokietijos, JAV ir kitų šalių spaudoje išspausdinta nemažai teigiamų atsiliepimų ir straipsnių apie atliktus kūrinius, atskirus koncertus, improvizavimo meną.

Reklama
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s