Aušrinė Plonytė ir Iveta Danieliūtė

Aušrinė Plonytė šiuo metu mokosi 2 fortepijono išplėstinio ugdymo klasėje, Iveta Danieliūtė – 3 fortepijono išplėstinio ugdymo klasėje. Šis fortepijoninis ansamblis gyvuoja trečius metus. Šios muzikalios, darbščios, motyvuotos merginos mokosi Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje, mokytojos metodininkės Rasos Daukšienės fortepijono klasėje. Merginos dalyvauja gausybėje mokyklą reprezentuojančių renginių. Įsimintini meniniai projektai „Augu su muzika‘, „Dvarų muzika“, festivaliai – „Vaikai ir muzika“, „M. K. Čiurlionis ir lietuvių muzika: fortepijoninės muzikos paletė“, „Stasys Vainiūnas ir nūdiena: lietuviškos fortepijoninės muzikos vaikams interpretacijos“, „Polifonija ir aš“. 2016 m. Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų džiazinės ir populiarios muzikos festivalyje „Linksmieji klavišai“ fortepijoninis duetas pelnė specialiąją nominaciją už artistiškumą.  

Aušrinė ir Iveta aktyviai dalyvauja fortepijoninės muzikos konkursuose. Jaunosioms pianistėms teko varžytis III ir IV  Tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse „Baltijos gintarėliai“. Aušrinė Plonytė dalyvavo XVI Nacionalinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų  konkurso saviraiškos ugdymo kategorijoje Klaipėdos regiono ture. Iveta Danieliūtė tapo XVIII Nacionalinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų konkurso saviraiškos ugdymo kategorijos diplomante Vilniuje. Merginos dalyvavo ir tapo Žemaitijos krašto meno ir muzikos mokyklų jaunųjų pianistų lietuviškos fortepijoninės muzikos konkurso  „Pajūrio klavyrai“  laureatėmis.  Iveta laimėjo I vietą ir specialųjį pagrindinį prizą, Aušrinė pelnė II vietą.

Pradėjusios muzikuoti kartu jaunosios pianistės muzikinę patirtį sukaupė sėkmingai dalyvaudamos fortepijoninių ansamblių konkursuose. 2015 m. V-ajame Klaipėdos krašto muzikos ir meno mokyklų fortepijoninių ansamblių festivalyje-konkurse „Muzika sujungia mus“ fortepijoninis duetas Iveta Danieliūtė ir Aušrinė Plonytė tapo laureatėmis ir pelnė specialiąją nominaciją už artistiškumą ir kūrinių interpretaciją.  2017 m. Ivetos Danieliūtės ir Aušrinės Plonytės fortepijoninis duetas tapo I-ojo regioninio instrumentinių ansamblių konkurso I vietos laureatu.  2017 m. VI-ajame Klaipėdos krašto muzikos ir meno mokyklų fortepijoninių ansamblių festivalyje-konkurse „Muzika sujungia mus“ fortepijoninis duetas Iveta Danieliūtė ir Aušrinė Plonytė  pelnė konkurso Grand Prix.

Mokinės pianisto patirties semiasi dalyvaudamos meistriškumo pamokose. Aušrinė dalyvavo meistriškumo pamokose su Rusijos nusipelniusia veikėja iš Sankt-Peterburgo Liubov Boruchon.  Iveta  –  konferencijoje, koncerte ir atvirose meistriškumo pamokos su Berno aukštosios menų mokyklos profesoriumi, tarptautinių konkurso laureatu pianistu Pavel Yeletskiy bei pamokose su tarptautinių konkursų laureatu, pianistu Justu Dvarionu. Aušrinė ir Iveta dalyvavo seminaruose, meistriškumo pamokose su M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja eksperte Gabriele Kondrotaite.

Reklama