Gustav Piekut

Gustav PIEKUT

“Gustav Piekut publikai prisistatė kaip jautrus, mąstantis ir poetiškas pianistas” – Westdeutsche Allgemeine Zeitung

Pianistas Gustav Piekut gimė 1995 metais Danijoje ir pradėjo groti pianinu būdamas šešerių. Sulaukęs 12-os – pirmą kartą koncertavo su orkestru pasirodydamas su Pietų Jutlandijos simfoniniu orkestru, o jau po dvejų metų buvo jo pirmasis solo koncertų ciklas įvairiuose Danijos miestuose. G. Piekut yra koncertavęs su Danijos radijo simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu, Kazachstano nacionaliniu ir kitais orkestrais. Pasirodymus surengė Laeiszhalle (Hamburg), Radijo simfoninėje, Tivoli koncertų salėse (Kopenhaga), Nacionalinėje koncertų salėje (Dublinas) ir daugelyje kitų.

Gustavas Piekut yra triskart laimėjęs I premiją Danijos nacionaliniame pianistų konkurse “Steinway festivalis“ (2008, 2010 ir 2012 m.), taip pat tarptautinių konkursų “Astana Piano Passion“ Kazachstane (II vieta, 2013 m.), “Muzika be sienų“ Lietuvoje (Grand Prix, 2010 m.) laureatas. 2015 metų gegužės mėnesį jis tapo jauniausias pusfinalininkas ir Bridget Doolano premijos už geriausią Mozarto kūrinio interpretaciją Dublino tarptautiniame pianistų konkurse, o 2016 m. vasarį jis buvo apdovanotas aukščiausiu apdovanojimu “Auksiniu Parnassu“ tarptautiniame pianistų forume Sanoke, Lenkijoje.

G. Piekut yra daugelio privačių fondų stipendininkas. Visai neseniai Augustino fondas penkeriems metams pianistui suteikė galimybę repetuoti „Steinway & Sons“ koncertiniu fortepijonu. Nuo 2015 m. Gustav Piekut yra Vokietijos “Studienstiftung“ stipendininkas.

Gustavas Piekut dabar studijuoja Berlyno menų universitete pas prof. Klaus Hellwig, o iki 2013 m. jis buvo Martin Lysholm Jepsen mokinys “Gradus“ Aarhus, Danijoje. Meninio įkvėpimo sėmėsi Mikhail Voskresensky, Einar Steen-Nøkleberg, Eugen Indjic ir kituose meistriškumo kursuose.

Reklama