Rokas Valuntonis

Rokas VALUNTONIS

Rokas VALUNTONIS

„Šis jaunosios kartos pianistas jau spėjo pakerėti klausytojus savo interpretacijoms būdingu nevaržomos fantazijos skrydžiu, plačiai alsuojančios laisvės pojūčiu ir romantine pasaulėjauta.“ – Delfi.lt

 

„Savo pasirodymų metu R. Valuntonis sugeba įžiebti klausytojų akyse net ne simpatijos, o didžiulio, entuziastingo susižavėjimo liepsnas“– L. Slepkovaitė, žurnalistė, LRT radijo laidos „Muzikinis pastišas“ autorė.

„Scenine charizma apdovanotas jaunasis atlikėjas“ – D. Tamošaitytė, Muzikos Barai.

 

Fortepijonu skambinti pradėjo nuo 7 metų Panevėžio vaikų muzikos mokyklos fortepijono klasėje (pedagogė Gražina Beleckienė). 2008 m. baigė Nacionalinę  M. K. Čiurlionio menų mokyklą, 2014 metais baigė Lietuvos Muzikos ir Teatro akademiją (pedagogė Aleksandra Žvirblytė). Taip pat studijavo Sibelijaus akademijoje (Helsinkis, Suomija), prof. Eero Heinonen klasėje. Šiuo metu Rokas mokosi Paryžiuje “La Schola Cantorum” profesoriaus Eugen Indjic klasėje.

Rokas aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Jo talentu žavisi platus klausytojų ratas. Rokas grojo didžiausiose Lietuvos koncertų salėse, taip pat kitose šalyse, Ispanijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Japonijoje, Austrijoje, Portugalijoje. Koncertavo su Lietuvos Nacionalinės filharmonijos simfononiu, Panevėžio kameriniu, Lietuvos nacionaliniu kameriniu, Šv. Kristaforo kameriniu, Lundo simfoniniu, Lietuvos Muzikos ir Teatro simfoniniu orkestrais diriguojant Juozui Domarkui,    Lutz Köhler, Donatui Katkui, Olivier Grangean, Modestui Barkauskui, Roger Andersson, Vidmantui Kapučinskui.  Rokas kviečiamas į tarptautinius festivalius Danijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Japonijoje.

Pianistas tobulinosi meistriškumo pamokose pas tokius fortepijono meno meistrus, kaip Jerome Lowenthal, Konstantin Papadaki, Denis Pascal, Petras Geniušas, Mūza Rubackytė ir kt.

Rokas Valuntonis yra pelnęs aukščiausius apdovanojimus daugiau nei 20-tyje tarptautinių pianistų konkursų Lietuvoje, Italijoje, Švedijoje, Belgijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Olandijoje, Vokietijoje. Paskutinieji ir svarbiausieji:

2010 m. – I premija ir Bluthner firmos fortepijonas tarptautiniame “Nordic piano competition”  Malmėje, Švedija.

2011m. – II premija Tarptautiniame M.K. Čiurlionio pianistų konkurse Vilniuje, Lietuva.

2013m. –  I premija konkurse „Societa Umanitaria music competition“ Italijoje, Milane

Pianistas yra apdovanotas prestižine Karalienės Mortos premija, taip pat gavęs Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkas už pasiekimus muzikoje.

Reklama
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s