VDU Kamerinis orkestras

VDU Kamerinis orkestras

VDU Kamerinis orkestras

2010 metais styginių katedros vedėjo, dėstytojo Roberto Bliškevičiaus ir aktyviausių styginių katedros studentų iniciatyva Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje buvo įkurtas kamerinis orkestras.

Pradėjęs savo karjerą kaip studentų kolektyvas, orkestras ilgainiui išaugo. Jo nariai, Muzikos akademijos absolventai, jau tapo profesionaliais muzikantais ir šiuo metu kolektyvas – vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Orkestro įkūrimo tikslas – suburti jauną talentingų ir perspektyvių muzikantų kartą į vieną kolektyvą, kuris galėtų kartu kurti ir reprezentuoti Lietuvą, Kauno miestą, universitetą ne tik gimtojoje šalyje, bet ir už jos ribų.

Jau pirmieji koncertai parodė, jog idėja pasiteisino, kolektyvas buvo iškart pastebėtas ir pamėgtas publikos už didžiulį muzikinį entuziazmą, nuoširdų ir profesionalų muzikos perteikimą. Per labai trumpą laiką, dėka Vytauto Didžiojo universiteto, kolektyvas gavo finansinį išlaikymą ir tapo profesionaliu universiteto reprezentaciniu kolektyvu – Vytauto Didžiojo universiteto Kameriniu orkestru.

Kolektyvo repertuare gausu įvairių stilių bei žanrų muzikos. Šalia klasikinio repertuaro orkestras yra atviras įvairiems eksperimentams ir drąsiai imasi naujų projektų. (koncertuoja su žymiausiais Lietuvos džiazo muzikantais – tarptautiniame festivalyje ,,Muzikos ruduo“ kartu su Liudu Mockūnu (saksofonas), bendradarbiauja su šiuolaikinio šokio kolektyvais – keli projektai su Kauno šokio teatru ,,Aura“ ir t.t.). Nemažą dalį orkestro repertuaro užima šiuolaikinė lietuviška muzika, kolektyvo koncertų inspiruoti Lietuvos kompozitoriai rašo kūrinius orkestro užsakymu, o kai kurie kūriniai yra dedikuoti išskirtinai šiam orkestrui, jauniesiems profesionalams patikima pirmiems atlikti naujus kūrinius.

VDU kamerinis orkestras jau turi partnerių ir už Lietuvos ribų. Bendradarbiaujama su projektų vykdytojais iš Vokietijos, Norvegijos, Kipro, Italijos. Orkestras jau koncertavo žymiausiuose Lietuvos tarptautiniuose muzikos festivaliuose – Tarptautiniame Pažaislio muzikos festivalyje,  Kompozitorių E.Grygo ir M.K.Čiurlionio muzikos festivalyje, tarptautiniame festivalyje ,,Muzikos ruduo“, tarptautiniame festivalyje ,,Operetė Kauno pilyje“, taip pat ir užsienio festivaliuose: 2012 metų rudenį grįžo iš savo pirmosios koncertinės kelionės į užsienį, kur dalyvavo Euro-Mediterranean Youth Music Expo 2012 Kipro respublikoje, skirto jauniems talentingiems menininkams iš Europos ir Artimųjų Rytų. 2013m. Liepos mėnesį orkestras debiutavo prestižiniame festivalyje Schlezwig-Holstein (Vokietija), kur sužavėjo daugiatūkstantinę publiką.

Šį rudenį orkestras pristatė savo pirmąją kompaktinę plokštelę ,,Ekspresija“. Artimiausiuose kolektyvo planuose – antrosios kompaktinės plokštelės leidyba, dalyvavimas žymiausiuose Lietuvos festivaliuose – tarptautiniame Pažaislio muzikos festivalyje, festivalyje ,,Muzikos ruoduo“ ir t.t.

Orkestro meno vadovas – Robertas Bliškevičius jau 15 metų vadovauja savo įkurtam  styginių kvartetui Chordos, vienam pagrindinių Lietuvos šiuolaikinę muziką propaguojančių kolektyvų, su kuriuo koncertavo Latvijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Turkijoje. Su kvartetu įrašytas visas pluoštas naujausių lietuvių kompozitorių kūrinių. R.Bliškevičius yra nuolatinis Baltijos šalių baroko orkestro (barokinė viola) bei groja viola da gamba ansamblyje “Selva di musica” bei tarptautiniame senosios muzikos ansamblyje “Brevis consort”. R.Bliškevičius daug koncertuoja ir kaip solistas altininkas.

Šalia meninės veiklos, R.Bliškevičius yra puikus vadybininkas, jau septintus metus yra Lietuvos kompozitorių sąjungos kamerinės muzikos festivalio “Muzikos ruduo” meno vadovas, ilgametis tarptautinio senosios muzikos festivalio “Banchetto musicale” rengėjų komandos narys, nuolatinis Lietuvos Kultūros Rėmimo Fondo remiamų projektų (VšĮ “Domus Artis”, VšĮ “Sena muzika”, VšĮ “Arvus”) vykdytojas.

R.Bliškevičius 2008-2009 metais buvo Lietuvos Radijo autorinių laidų ciklo “Susitikimai studijoje” vedėjas, taip pat yra parašės visą eilę probleminių straipsnių apie senosios muzikos interpretaciją į muzikinį žurnalą “Muzikos barai”. Šiuo metu R.Bliškevičius yra Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos dėstytojas, Instrumentinės muzikos katedros styginių skyriaus vedėjas.

Reklama
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s